Stadnina dla dzieci

Stadnina dla dzieci – idealne miejsce na zimowe ferie

Większość klubów jeździeckich i stadnin koni organizuje zajęcia dla grup zorganizowanych. Mogą to być zajęcia jednodniowe lub weekendowe. Stadnina dla dzieci zajmuje się również organizacją czasu wolnego dla dzieci spędzających w pobliżu wakacje czy zimowe ferie.

Najlepsze propozycje na zimowe ferie

Spora grupa dzieci ferie szkolne spędza w domu bądź u dziadków. Obecnie większość szkół organizuje półkolonie, które są pomysłem zasługującym na uznanie, jednak nie wszystkich uczniów i ich rodziców satysfakcjonuje takie rozwiązanie. Zimą doskonałą rozrywką są wszelkie aktywności na śniegu, którego nie brakuje zwłaszcza na terenach górskich. Góry cieszą się ogromną popularnością przez cały rok, ale to właśnie zimą przyciągają miłośników białego szaleństwa. Narciarstwo, snowboard, spacery i wspinaczka górska to tylko niektóre z pomysłów na zimowe ferie. Z ciekawą propozycją wychodzą również gospodarstwa agroturystyczne i stadniny koni.

Stadnina dla dzieci – oferta na miesiące zimowe

Stadnina dla dzieci zatrudnia instruktorów (porady od instruktorów znajdziesz na luckyhorse.pl) z dużą wiedzą i doświadczeniem, ale także odpowiednim podejściem do dzieci. Najmłodsi nie znoszą nudy, trudno im się skupić na dłużej na wykonywaniu konkretnej czynności, bywają też bojaźliwi. Tymczasem koń jest zwierzęciem, przy którym liczy się opanowanie i stanowczość. Dobry instruktor pokaże dzieciom, jak należy zachowywać się przy koniu i jak wykonywać czynności pielęgnacyjne. A jakie jeszcze atrakcje oferuje najmłodszym stadnina dla dzieci?

Przede wszystkim niepowtarzalną, rodzinną atmosferę i klimat prawdziwej, polskiej wsi. Dla mieszkańców dużych miast pobyt na wsi sam w sobie jest sporą atrakcją, a gospodarze dokładają wszelkich starań, by go jeszcze umilić. Gospodarstwa agroturystyczne przygotowują dla najmłodszych przytulne, wygodne pokoje i pyszne posiłki, ale największą atrakcją jest to, co dzieje się na zewnątrz pomieszczeń.

Jazda konna, kuligi i ogniska

Stadnina dla dzieci umożliwia stałe obcowanie ze zwierzętami. Dzieci biorą udział w zajęciach z pielęgnacji koni i ich siodłania, poznają podstawy jazdy konnej. Jej poziom dostosowany jest do umiejętności najmłodszych. Początkujący zaczynają od jazdy na lonży, bardziej zaawansowani mogą brać udział w wycieczkach. Oprócz tego stadnina organizuje lubiane przez dzieci kuligi i ogniska, którym towarzyszą śpiewy i świetna zabawa. Jeżeli pogoda jest wyjątkowo niekorzystna, dzieci biorą udział w innego rodzaju zajęciach, także tych odbywających się na pobliskim basenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *