Sprzęt do jazdy konno

Dobór odpowiedniego sprzętu do jazdy konno

Kiedy zdecydowaliśmy się na przygodę z jazdą konno rekreacyjnie i mamy za sobą już kilka pierwszych lekcji to zwykle jest to czas, kiedy jesteśmy już pewni nowej pasji. W tym momencie nadchodzi czas, kiedy podejmujemy decyzję zakupienia własnego i profesjonalnego sprzętu. Naa początku wystarczały nam oczywiście sportowe buty, wygodne spodnie i pożyczona dżokejka. Jednak w kolejnych etapach nauki jesteśmy coraz bardziej wymagający i słusznie. Jak zatem dobrać odpowiedni sprzęt do jazdy konno. Oto kilka rad.

Po pierwsze warto zainwestować w sztyblety, czyli specjalne buty stworzone do jazdy konno. Są niezwykle wygodne i komfortowe w jeździe, a co najważniejsze nie wyślizgują się ze strzemion. Są to buty dosyć ciężkie, ale masywne. Kolejnym elementem są specjalne spodnie zwane bryczesami. To takie spodnie, które są wygodne, przylegające do ciała , a w miejscu, w którym nasza noga przylega do ciała konia są nieco grubsze i wytrzymałe, czyli idealne na lata. Każdy tutaj ma ogromne pole do wyboru pary idealnej dla siebie. Dostępne są różne fasony oraz kolory dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Warto zainwestować w dobrą parę, która będzie nam służyła przez długi czas. Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego sprzętu do jazdy konno to kolejnym niezbędnym elementem jest kask zwany dżokejką. Tutaj przy wyborze pomoże nam specjalista, bowiem kask nie może być ani zbyt luźny, ani za ciasny. Tutaj także mamy do wyboru różne modele, jednak najpopularniejszy jest kask w kolorze czarnym.

Jeśli chodzi o akcesoria dla konia jest ich całkiem sporo, jednakże zazwyczaj na początku nie posiadamy własnego konia, a jeździmy wybranym koniem w szkółce jeździeckiej, do której uczęszczamy. Są to między innymi akcesoria do pielęgnacji, czyli różnego rodzaju szczotki, grzebienie i brzeszczota. Oczywiście przy jeździe niezbędna jest cała uprząż, czyli tak zwane ogłowie. Do elementów ogłowia należą: wędzidła, tak zwany kantar, a więc paski policzkowe, nagłówek , naczółek, nachrapnik (nie zawsze), podgardło oraz wodze zwane też lejcami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *