Początek przygody z jeździectwem

Jazda konno to zdecydowanie elitarny sport.

Kojarzy się z ludźmi z klasą i jest kosztowny. Jednakże, żeby rozpocząć przygodę z jeździectwem wcale nie trzeba być bardzo bogatym. Na początek swojej przygody z jeździectwem nie trzeba mieć już kompletnego stroju, a jedynie dobre chęci i trochę wolnego czasu na lekcje. Oczywiście istotny jest wybór odpowiedniej szkółki jeździeckiej oraz instruktora, który nauczy nas podstaw. Tak naprawdę na początki jazdy konno nigdy nie jest ani za późno, ani za wcześnie. Jest zdecydowanie sport dla ludzi w każdym wieku.

Na początek przygody z jeździectwem nie trzeba się jakoś wybitnie przygotowywać, ani też mieć świetnej kondycji.

Wystarczy odpowiedni strój, czyli przede wszystkim ubiór wygodny, długie spodnie, najlepiej w miarę przylegające oraz sportowe, wygodne, płaskie obuwie. I to wszystko, gdyż kask dżokejski pożyczymy na miejscu w szkółce. Jak już wspomniano nauczyć jazdy konno może się zupełnie każdy bez względu na wiek, czy to małe dziecko, czy nawet osoba w podeszłym wieku. Co ważniejsze jazda konno to jedyny sport, w którym uczestniczy zwierzę. Człowiek wraz z koniem tworzą parę, a pomiędzy nimi istnieje niesamowita więź, polegająca przede wszystkim na zaufaniu.

Czas jaki poświęcimy na swoje pierwsze lekcje nie jest określony. Wszystko zależy od włożonej pracy oraz chęci.

Na samym początku przygody z jeździectwem uczymy się dosiadania konia. Instruktor tłumaczy nam co do czego służy. Kiedy opanujemy już ten krok, wszystko przed nami. Przez pierwsze lekcje pod okiem instruktora będziemy uczyć się jazdy na lonży w stępie. Dopiero potem przychodzi czas na nasze pierwsze próby w kierowaniu koniem. Następnie uczymy się kolejnych chodów konia: kłusa i galopu. Dopiero po tym etapie możemy wybrać się wraz z instruktorem oczywiście na samodzielną podróż koniem. Wtedy również następuje czas, kiedy możemy się zdecydować na zakup własnego wyposażenia, a więc kasku, bryczesów oraz sztybletów. To naprawdę niesamowity i zjawiskowy sport, który cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród elit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *