Klub jeździecki – znajdź swoje miejsce

Klub jeździecki – oferta

Jazda konna jest niewątpliwie ciekawym sportem. Jest to jednak także sport wymagający. Nie chodzi tutaj tylko o wymagania czysto techniczne, związane z opanowaniem zasad jazdy konnej i dbania o konia. Chodzi o coś znacznie więcej. Chodzi o poświęcony czas i swoistą determinację, która sprawia, że znajdujemy w sobie chęć do żmudnej codziennej pielęgnacji konia, powtarzalnych treningów w każdą pogodę i nadal potrafimy nawet z nich wydawałoby się mało atrakcyjnych rzeczy czerpać radość. Ważnym czynnikiem, który istotnie wpływa na to jak dużą frajdę sprawia nam jazda konna jest to jaki klub jeździecki wybierzemy. Nie chodzi tutaj o zwykłą stadninę, do której przyjeżdżamy tylko na sporadyczne lekcje jazdy, ale o miejsce w którym spędzamy naprawdę dużo czasu. Odpowiedni klub jeździecki to podstawa jeśli myślimy o jeździe konnej na poważnie. Czym powinien się charakteryzować dobry klub i jak wybrać właściwy?

Klub jeździecki powinien przede wszystkim oferować możliwość nauki jazdy konnej od podstaw. Krok po kroku z dedykowanym instruktorem i koniem, który będzie odpowiedni właśnie dla nas. Możliwość jazdy konnej powinna być dostosowana do naszego indywidualnego harmonogramu i rozkłady innych zajęć. Po drugie  w dobrym klubie jeździeckim znajdziemy również możliwość wyjazdów na zielone szkoły lub szkółki jeździeckie oraz takie dodatkowe opcje jak hipoterapia czy zajęcia dla dzieci. W dobrym klubie jeździeckim możemy również trzymać na stałe swojego konia i mieć pewność, że będzie miał zapewnioną właściwą opiekę w dzień i w nocy. Dobry klub jeździecki tworzy społeczność, wokół której zorganizowane jest życie klubu. Klub jeździecki dodatkowo pełni rolę wychowawczą, społeczną oraz pomaga w szkoleniu i popularyzacji nauki jazdy.

Klub jeździecki – jak wybrać

Nie ma jednego zbioru zasad, który pokazywałby jak wybrać odpowiedni klub jeździecki. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji i uwarunkowań. Zawsze należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Klub jeździecki powinien znajdować się stosunkowo niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Jeśli chcemy na serio poświęcić się jeździe konnej, warto abyśmy nie musieli tracić czasu na długie dojazdy lub używać dużej odległości jako wymówki gdy będziemy mieli gorszy dzień. Po drugie zawsze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na warunki panujące w klubie, w jakich warunkach są trzymane konie, jak są karmione itp. W końcu, ważne są także kwalifikacje instruktora jeżeli szukasz klubu jeździeckiego dla siebie odwiedź portal Luckyhorse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *