Galopem po plaży

Galopem po plaży – czy to możliwe w polskich warunkach?

Scena jak z filmu: półmrok, światło księżyca, delikatny podmuch wiatru i para galopująca na koniu brzegiem morza. Czy takie rzeczy zdarzają się tylko w filmach? Okazuje się, że nie! Nawet w Polsce możliwa jest jazda galopem po plaży. Oczywiście raczej nie w upalne, letnie dni, gdy plaże wypełnione są setkami turystów.

Galopem po plaży – oferta nadmorskich stadnin

Wiele osób sądzi, że gospodarstwa agroturystyczne i stadniny koni są domeną miejscowości górskich. Rzeczywiście, na południu Polski nie trudno o atrakcje z udziałem czworonożnych zwierząt. Ale konno  pojeździć można także w wielu innych zakątkach kraju, także nad Morzem Bałtyckim. Stadniny nadmorskie zwykle zlokalizowane są w miejscowościach atrakcyjnych przyrodniczo, z daleka od gwaru miejskiego. Można tam pospacerować, odpocząć, zrealizować plan wycieczek rowerowych, a także pojeździć konno – nawet galopem po plaży. Niekiedy stadniny i stajnie organizują weekendowe wycieczki, podczas których główną atrakcją są właśnie przejażdżki po plaży. Świetną zabawę gwarantują również rozpalane w tym czasie ogniska.

Dlaczego jazda galopem po plaży sprawia przyjemność?

Z tej prostej przyczyny, że umożliwia nabranie naprawdę dużej prędkości. Puste, przestronne plaże to doskonałe miejsce dla sportów rekreacyjnych. Jazda galopem po plaży to niezapomniane przeżycia: wiatr we włosach, szum fal, morska bryza, adrenalina, poczucie wolności i siły. Także zwierzęta zachowują się inaczej niż wtedy, gdy poruszają się wewnątrz ogrodzenia pod czujnym okiem trenera. One także czują się wolne.

Galopem po plaży – w jakich terminach?

Okazuje się, że jazda konna po plaży w sezonie letnim jest zabroniona. Właściwie nawet nieco dłużej niż przez miesiące wakacyjne, bo od początku kwietnia do końca września. Często udaje się jednak obejść ten zakaz, ale konieczne jest wybranie plaży dzikiej, wolnej od turystów. Nad polskim morzem takich plaż nie brakuje. Pracownicy nadmorskich stadnin chętnie poinformują, gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę konną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *